Carbophalt Geokompozyt do zbrojenia warstw bitumicznych, Glasstar, Glasstech, Glasstex, Tensar AR-1, Tensar AR-G, Armatex, Tkanbit WP 40 ST,

HaTelit®. Geokompozyt do zbrojenia warstw bitumicznych.

www.geosyntetyki.lut.pl geosyntetyki   kontakt


 Geowłóknina
Geosiatka
Geotkanina
Geokrata
Mata przestrzenna
z siatką stalową
Biowłóknina  Ekomata
Geomembrana
Geomem kubełkowa
Gabiony, kosze
Kratka trawnikowa

SUROBUD

Marian Słobiński

Kontakt mob. :
531 680 530


HaTelit ®

Gekompozyt do wzmocnienia nawierzchni bitumicznych

Opis produktu:

Kompozyt HaTelit ®

Kompozyt HaTelit® to elastyczna siatka wzmacniająca wykonana z wysokiej jakości poliestru (PES) lub poliwinyloalkoholu (PVA). Całość kompozytu składa się z siatki wzmacniającej oraz ultra cienkiej nie tkanej (igłowanej) włókniny. Zarówno siatka wzmacniająca jak i włóknina mają powłokę wykonaną na bazie bitumu. Włóknina upraszcza instalowanie siatki i zapewnia nieprzerwane na całej powierzchni związanie pomiędzy warstwami.

Wybór poliestru i poliwinyloalkoholu jako materiału do wykonania siatki wzmacniającej opiera się na dużej zgodności ich zachowań mechanicznych z modułem sprężystości podłużnej (modułem Younga) do asfaltu. Dodać do tego należy optymalne wartości tych polimerów w warunkach obciążeń dynamicznych.

Całość powłoki ma zawartość bitumu wynoszącą ponad 60% i zapewnia dobre wiązanie z warstwami asfaltu. Tylko poprzez osiągnięcie optymalnego związania pomiędzy warstwami siatka wzmacniająca może zapewnić przejęcie i rozłożenie naprężeń rozciągających, a tym samym przedłużenie trwałości użytkowej nowej warstwy asfaltu.

Jest to konstrukcja opatentowana w latach 70 XX wieku, która cały czas jest poddawana różnego rodzaju testom i cyklom badań laboratoryjnym oraz bezpośrednio w miejscu zabudowania. Konstrukcja ta od ponad 35 lat zostaje niezmieniona a drobne korekty (układ wiązek siatki, ilość nasączenia bitumem) są wprowadzane w celu uzyskania jeszcze lepszych wyników w zbrojeniu warstw bitumicznych materiałami syntetycznymi.

Kompozyt z siatki poliestrowej (PES) lub z poliwinyloalkoholu (PVA), z włókniną polipropylenową jest materiałem elastycznym umożliwiającym wykonywanie remontów nawierzchni połówkowo z jednego pasa materiału. W trakcie zwijania, zaginania a nawet przejazdu pojazdów dostarczających masę kompozyt nie ulega żadnemu uszkodzeniu.

Kompozyt HaTelit ®, w którym funkcje zbrojącą pełni siatka poliestrowa (PES) lub z poliwinyloalkoholu (PVA), jest materiałem dostosowanym do temperatury mieszanki bitumicznej. Wolny jest od wad siatek polipropylenowych (PP), których niska temperatura mięknienia i topnienia materiału sprawia, że siatki te przy kontakcie z gorącą masą wydłużają się, tworząc fałdy materiału pomiędzy rozkładarką asfaltu a kołami samochodu dowożącego masę.

Wszystkie nazwy i znaki handlowe użyte w tym serwisie sš znakami zastrzeżonymi dla ich właœcicieli i zostały użyte wyłšcznie w celu identyfikacji.
Niniejsza strona nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu handlowego.